THL 5000: ještě o kus dál

thl 5000V týdnu jsme představili THL 4400, kde hlavní roli hraje výkonná baterie. Jestli jste si mysleli, že je to maximum, co lze u Android telefonů získat, mýlili jste se. THL představilo svoji vlajkovou loď THL 5000. Co „5000“ v názvu telefonu skrývá?

U THL se v poslední době doslova roztrhl pytel se smartphony s výkonnými bateriemi. THL 5000 není jen o extra výkonné baterce, ale i o špičkových parametrech a výbavě.

Z názvu je velice dobře patrné, že se jedná o smartphone s 5000 mAh baterií a je právem označován za Android telefon s největší baterií na světě.

Pojmem „největší baterií“ je samozřejmě myšlena její kapacita. Díky Li-Pol baterii, která využívá křemíkové anody má 4x vyšší hustotu, tedy i výrazně vyšší kapacitu než běžné Li-Ion baterie o stejné velikosti. Jinými slovy je tato baterie co do objemového rozměru přijatelná, a to i hmotnostně, ale nabízí silně nadprůměrnou dobu výdrže. Výrobce udává 1000 hodin v pohotovostním stavu. U THL 5000 nečekejte tedy nevýhodu v podobě silnějšího těla anebo velké hmotnosti. Mezi 5 palcovými Android telefony zapadá do hmotnostního průměru (170 gramů).

Jako další lákadla tohoto high-endového Androidu je dobré uvést například rychlonabíjení, Gorilla Glass III displej, 2 GB RAM, 16 GB vnitřního úložiště anebo osmijádrový procesor se zvýšeným taktem pro každé jádro (8 x 2 GHz). Špičkový fotoaparát či perfektní LCD displej je u tohoto dual simu samozřejmostí. Tyto parametry vyšvyhují THL 5000 mezi nejvýkonnější dual sim telefony na trhu.

Brzy se můžete těšit na recenzi!