Lenovo A820: levné čtyřjádro s perfektním displejem

Lenovo A820Na našem trhu je možné zakoupit perfektní dvousimkový mobilní telefon, s výkonem čtyřjádorvého procesoru, rychlým grafickým akcelerátorem a ostrým 8 Mpx fotoaparátem, a to díky výrobci Lenovo a Here-Shopu. Dual sim Lenovo A820 toho nabízí mnohem více. Pojďme se na něj z blízka podívat

Základem celého telefonu Lenovo A820 je čtyřjádrový procesor MTK6589, kde každé jádro tepe na frekvenci 1,2 GHz. Operační paměť činí krásný 1 GB RAM a vnitřní úložný prostor má velikost 4 GB paměti ROM.

Dual sim Lenovo A820 na první pohled zaujme svým displejem, respektive barevnou hloubkou a sytostí barev, a to i na přímém slunci. Velikost úhlopříčky displeje je 4,5 palce. Telefon s takto velkým displejem se může jevit jako již velký a neergonomický, ale není tomu tak. A820 padne skvěle do ruky a potěší také svým tenkým tělem o tloušťce 9,9 mm. Ostatní rozměry jsou 135 mm na výšku a 68 mm na šířku. Hmotnost dual simu A820 je 151 gramů včetně 2000 mAh baterie.

Výdrž telefonu na jedno nabití je výrobcem stanovena na 2 – 4 dni v závisloti na používání. Here-Shop, který je prodejcem Lenovo A820, chystá do nabídky také silnější baterie od Feipusi, která by měla dosahovat kapacity kolem 2400 mAh. Pro Lenovo A820 je k dispozici také řada originálního příslušenství jako je flipové kožené pouzdro, gelový kryt či ochranná fólie.

Vraťme se zpět k funkcím telefonu. Jak již bylo několikrát uvedeno, Lenovo A820 podporuje používání 2 sim karet, se kterými je uživatel dostupný bez nutnosti mezi sim kartami přepínat. Lze použít sim karty od libovolného operátora včetně kombinace tuzemská + zahraniční. Lenovo A820 podporuje sim karty ve standardním formátu, tedy bez úprav jejich velikosti.

Dále tomuto dual sim telefonu nechybí ani WiFi připojení či možnost využití nejrychlejších 3G dat na našem území. Lenovo A820 lze použít také jako plnohodnotnou GPS navigaci s již nainstalovaným GPS softwarem Sygic (pouze u Here-Shop.cz). Jako každý Android telefon, tak i A820 je skvělým multimediálním zařízením. A820 vytváří ve své cenové kategorii nadprůměrně kvalitní snímky díky kvalitní čočce s rozlišením až 8 Mpx. Jak již bývá u levnějších Lenovo dual simů, tak i zde chybí přisvětlovací dioda. Tato absence je jistě pro mnohé nevýhodou, ale fotky za denní světla a šera uživatele jistě příjemně překvapí. Díky 4jádrovému procesoru A820 zvládá přehrávat full HD videa a v tomto rozlišení je také nahrávat.

Cena Lenovo A820 se pohybuje různě od té nejvyšší kolem 6 000 Kč, až po ty levnější nabídky. Here-Shop.cz prodává dual sim Lenovo A820 quadcore za cenu 4290 Kč vč. DPH a 2 letou zárukou a servisem

+ poměr cena / výkon
+ IPS displej
+ protiskluzový povrch
+ kvalitní čočka fotoaparátu
+ dostupné originální příslušentví (pouze u Here-Shop.cz)
+ GPS navigační software zdarma (pouze u Here-Shop.cz)
+ české menu a možnost aktualizací (pouze u Here-Shop.cz)

– chybí přisvětlovací dioda / blesk

Kde koupit Lenovo A820

Mobilní telefon a příslušenství Lenovo A820 quadcore, dual sim, 1 GB RAM, IPS displej, české menu lze zakoupit pod tímto odkazem.

Lenovo A820 zadní stranaLenovo A820Lenovo A820

Komentáře nejsou povoleny.