Lenovo A750 dual sim. Král je mrtev, ať žije král!

Lenovo A750Před nějakým časem jsme psali článek o nových výkonných procesorech MTK6575, kde jsme uvedli jaký výkon uživateli nabízí a jaké rozdíly jsou oproti již zaběhlému procesoru MTK6573, který nalezneme například v doposud nejoblíbenějším zástupci dual sim Android telefonů s podporou 3G sítí – S820.

Pravda, se zástupcem s MTK6575 procesorem jsme čekali poměrně dlouho, ale věřte, že to stojí opravdu za to!

Dnes Vám představíme novinku mezi chytrými dual sim telefony s podporou nejrychlejších 3G sítí a operačním systémem Android. Tou novinkou je Lenovo A750!

Než se začneme zabývat jeho přednostmi, sluší se zmínit o jeho původu. Výrobcem není nikdo jiný než Lenovo. Tento výrobce je u nás znám především notebooky. Lenovo není nikdo jiný než bývalé IBM. Tento výrobní gigant se také kromě výroby PC zabývá výrobou mobilních telefonů. Mobilní telefony Lenovo nejsou však u nás rozšířeny. Proč? Lenovo nevyrábí mobilní telefony primárně pro evropský trh. Alespoň ne doposud. Osobně si myslím, že je to škoda, neboť právě model A750 je skvěle vybavený dual sim telefon, viz níže. Lítost můžeme opustit, protože díky Here-Shopu si lze dual sim Android Lenovo A750 pořídit. I když přístroj není primárně určen pro náš trh, bude zde bez problémů plně fungovat, neboť se jedná o quad-band a podporované frekvence pro 3G sítě jsou všude ve světě stejné. Servis takového telefonu je zde také zastoupen a to díky opět Here-Shopu. Zákazník tedy dostává záruční i pozáruční služby na stejné úrovni jako v případě oficiálního zastoupení.

Dual sim Android Lenovo A750 je velkým lákadlem pro všechny, kteří hledají mobilní telefon pracující se 2 sim kartami zároveň a také pro všechny, kteří se neobejdou bez nadstandardního výkonu. Použitím 2 sim karet není podmínkou. Mobil pracuje stejně dobře s 1 sim kartou jako se 2 zároveň.

Srdcem dual sim Android Lenovo A750 je výkonný MTK6575 procesor, který v sobě integruje jednak výpočetní jádro o taktu 1 GHz, ale také grafické jádro PowerVR SGX531 Ultra o frekvenci 408 MHz. Celkový výkon přesahuje takt 1,4 GHz. Frekvence jader není samozřejmě vše. Také záleží na architektuře. Ta zde však takt 1 GHz opravdu podtrhuje a výkon je opravdu znát, neboť se jedná o Cortex A9 procesor. Tato kombinace si poradí s jakkoliv náročnou aplikací. Poradit v tomto případě neznamená jakž takž spustit, ale opravdu vše plynule a svižně spouštět.

Na rychlosti přístroje má také vliv 512 MB paměti RAM. Vnitřní úložný prostor čítá celkem 3 GB a je možné ho rozšířit o paměťové micro SD karty o kapacitě až 32 GB. Chcete-li načíst vnitřní úložný prostor telefonu po připojení k PC, je nutné vložit paměťovou kartu. V počítači se Vám poté dual sim Android Lenovo A750 hlásí jako 2 jednotky (vnitřní paměť + paměť vložené karty).

Lenovo A750 má 4,0 palcový kapacitní displej s rozlišením 480 x 800 pixelů. Ani v tomto směru přístroj rozhodně nezklame. Kapacitní displej reaguje až na 3 prsty zároveň. Funkce zoom in a zoom out (zvětšování a změnšování prsty) fungují naprosto skvěle. Nic se netrhá a neškube právě díky zmíněnému výkonu. Pořízené fotografie na tomto dual sim telefonu jsou díky 5 MPx čočce na výborné úrovni. Trošku pro mě zklamání je, že tělo telefonu je plastové. Očekával jsem alespoň kokový rámeček kolem displeje. Na druhou stranu se jedná o trvdý a kvalitní plast. Zadní strana je vyrobena z protiskluzového plastu.

V současné době běží přístroj na Androidu ve verzi 2.3.6 a v době psaní tohoto článku existuje již betaverze Androidu 4.0.3 ICS. Oficiální verze bude vypuštěna koncem června. Vzniká tu otázka, jak je na tom lokalizace (jazykové verze menu) tohoto dual sim mobilního telefonu, když není primárně určen pro evropský, resp. český trh. Pokud byste si přístroj zakoupili v zahraničí, v telefonu najdete Android s podporou anglického a čínského jazyka. Pokud však telefon zakoupíte u Here-Shopu, v přístroji se nachází možnost nastavit menu do Českého jazyka. Nemám tím na mysli nějaké poloviční překlady přes aplikaci MoreLocale apod., ale plnou češtinu. Dual sim A750 využívá v OS grafickou nadstavbu od Lenovo. Rozdíl oproti běžnému vzhledu Android OS je v rozdílných ikonkách, zamčeného menu, kdy má uživatel možnost přejít ihned například na psaní sms či vytočení telefonní čísla z kontakt listu. Jak menu vypadá je možné spatřit na obrázcích níže (v menu telefonu je nastavena čínština).

Ještě jsme nezmínili co dále Lenovo A750 také umí. Nechybí plnohodnotná GPS navigace s možností si k ní zapnout A-GPS. Dále je zde WiFi připojení. Připojení k internetu přes 3G sítě od operátora a možnost toto spojení sdílet přes WiFi (Tethering).

Svůj odstaveček si zaslouží také baterie a dodávané příslušenství. Kapacita baterie v balení má uctihodných 2000 mAh. Uživatelé mají zkušenosti s výdrží 3 dny a více. To je pro Android telefon nabytý spostou funkcí pěkný údaj. Dále je možné dokoupit baterii o kapacitě ještě vyšší – 2500 mAh. V balení se nachází zadní silikonový kryt a ochranná fólie, což je velice sympatické.

V České republice je trh se značkovými chytrými dual sim telefony zatím nezaplněn. V současné době (mluvíme-li stále o známých značkách) jsou v nabídce přístroje od Gigabyte. Určitě se proto rýsuje srovnání, neboť poslední model od Gigabytu GSmart G1355 nabízí na první pohled rovněž zajímavý výkon (ale o zhruba 20 % nižší a také za vyšší cenu než Lenovo). Srovnání přineseme v dalším článku. V tuto chvílí lze zkráceně napsat, že koupí dual sim Android telefonu Lenovo A750 neuděláte rozhodně chybu, ať již po stránce výkonu, tak i po stránce vyladěnosti firmware a výdrže baterie.

Cena dual sim Android telefonu Lenovo A750 je v současné době 5995 Kč.

Fotografie pořízené tímto mobilním telefonem:

Komentáře nejsou povoleny.