Umi X1s: stylový design a výborný výkon

Umi X1sDalším čínským dual sim telefonem, který stojí za to ho vlastnit, je od výrobce Freelander (známější je však pod názvem Umi) model X1s. Jestli něco v dnešní době čínským telefonům vyčítat, tak je to stálé napodobování designu známějších značek. Ovšem u Umi X1s je tomu úplně jinak. Tento výrobce se vydal svou vlastní cestou, co se vzhledu telefonu týká.

Tento dual sim Android telefon pohání již nám dobře známý čtyřjádrový procesor MTK6589, který v sobě integruje také výkonný 3D grafický akcelerátor. K dispozici je 1 GB paměti RAM a vnitřní úložný prostor o velikosti 4 GB. Ten je možné rozšířit o další GB pomocí paměťové micro SD(HC) .

Výkon Umi X1s

Nejlépe lze výkon ukázat na testovacím benchmarkové aplikaci Antutu Benchmark. Zde Umi X1s dosáhl velice solidních cca 12 600 bodů.

Umi X1s benchmark

Design Umi X1s

Jak již bylo zmíněno na začátku, Umi X1s je po designové stránce originální a jistě mi dáte za pravdu, že se povedl. Rozměrově je na tom také velice dobře, hlavně co se tloušťky těla týká. Ta je pouhých 8,5 mm. Široký je 68 mm a vysoký 129 mm. Hmotnost dual sim Umi X1s je 132 gramů včetně 1750 mAh baterie.

Co Umi X1s také zvýhodňuje, tak tím je odolný dotykový displej vyrobený technologií AGC. Displej nelze poškrábat a vydrží také nechtěné pády telefonu.

Operační systém Umi X1s

Umi X1s běží na operačním systému Android ve verzi 4.1 a také díky poslední aktualizaci ve verzi 4.2. Je však nutné si dát pozor na podporované jazyky. V základu Umi X1s totiž nemá na výběr české menu. Telefon vám dodá s českým firmwarem anebo vám ho nainstaluje Here-Shop.cz.

Za běžné se dnes považuje podpora GPS navigace, WiFi, Bluetooth anebo možnost využití rychlého 3G internetu. Ani toto dual sim Umi X1s nechybí.

Kde koupit a za kolik

Chcete-li si Umi X1s pořídit, určitě se u takového přístroje mít v záloze záruku a servis v České republice a také možnost systém aktualizovat na novější verzi Androidu včetně podpory českéo jazyka.

Tento špičkový dual sim telefon doporučujeme zakoupit u Here-Shop.cz, kde výše uvedené standardy se zakoupením zboží máte k dispozici.

Cena dual sim Umi X1s se pohybuje v rozmězí 4800 Kč (při dovozu na vlastní pěst z Číny) až 6500 Kč v českých e-shopech (před nákupem si zjistěte zda vám prodejce nabízí řádnou záruku 2 roky a v případě poruchy neposílá přístroj do Číny). Chcete-li se vyvarovat takovému „překvapení“, Umi X1s je s 2 letou zárukou, servisem v ČR a s dostupnými novějšími aktualizacemi včetně českého menu k dispozici u Here-Shop.cz za cenu 5590 Kč vč. DPH.

K nahlédnutí a k nákupu Umi X1s použijte tento odkaz.

+ stylový design
+ extra tenké tělo
+ odolný displej proti poškrábání a prasknutí
+ výkonný čtyřjádrový procesor

– zadní kryt baterie je vyroben z tenkého plastu, který se při nešetrném zacházení může zlomit

Umi X1s Umi X1s Umi X1s Umi X1s Umi X1s Umi X1s