S820: král mezi dual sim telefony s 8MPx foťákem

S820 dual sim Android
S820 dual sim Android

Dual sim telefony Android jsou na našem trhu nějaký ten pátek. V posledních týdnech je možné zakoupit výkonné dvoujádrové Android dual sim telefony s procesorem MTK 6573. Obecně tyto telefony nabízí skvělý poměr mezi výkonem a cenou. S820 dual sim Android je kromě výkonu také navíc špičkově vybaven a drží si stále velice přijatelnou cenu. Pojďme se na něj podívat z blízka.

Na první pohled jistě zaujme svými rozměry. 4,3 palce na úhlopříčku velký kapacitní displej napovídá, že by se mohlo jednat o lákavý mobilní telefon. Displej S820 Android dual simu reaguje až na 5 prstů najednou. Reakce na displej je opravdu skvělá a podání barev, i když se jedná o klasický TFT displej, je vynikající. Rozlišení 480×800 pixelů je určitě na místě.

Jak už jsme u Android telefonů zvyklí, tak i zde najdeme pod displejem 4 dotyková ovládací tlačítka.

Dual sim Android S820 pracuje s 2.3.5 verzí Androidu OS v českém jazyce. Dodavatel pravidělně aktualizuje firmware. Další výhodou je široká komunita kolem tohoto modelu a možnost využívat upravené firmwary. Je však nutné si dát velký pozor, neboť výrobců tohoto telefonu je více a liší se v hardwaru a je právě nezbytné zvolit ten správný firmware, aby nedošlo k nefunkčnosti telefonu. Na českém trhu je tento dual sim Android telefon nabízen v Here-Shop.cz v té správné verzi od výrobce Star. Správnou verzí je míněno:

  • 8MPx fotoaparát
  • dvoujádrový MTK6573 procesor
  • 512 MB paměti RAM a ROM
  • 4,3 palce kapacitní multitouch
  • rozlišení displeje 480×800 px
  • Android 2.3.4/2.3.5 s možností aktualizace

Funkce dual sim v tomto telefonu pracuje na výbornou. Firmware je vyladěn a nedochází k nechtěným odhlašováním sim karet apod. První slot pro sim kartu podporuje datové spojení přes nejrychlejší 3G sítě na našem území. Druhý slot poté podporuje Edge. Nastavení pro sim karty je v telefonu široké. Od jednotlivých aktivací sim karet až po datové spojení přes roaming. Nutno dodat, že obě sim karty jsou v telefonu aktivní zároveň.

Jak je na tom baterie? U takového telefonu s 4,3 palcovou obrazovkou s rozlišením 480×800 px se dá očekávat vyšší spotřeba baterie. Překvapilo nás, že telefon při běžném používání (30 minut hovoru za den, 10 sms zpráv, 10 minut hraní, 20 minut surfování) nám vydržel na jedno nabití 72 hodin. Samozřejmě jsme se snažili v telefonu povypínat zbytečné funkce, které jsme v danou dobu nepotřebovali.

S820 patří mezi špičkové dual sim telefony, které dokáží zastoupit plno jiných zařízení. Od plnohodnotné GPS navigace (možnost zapnout také A-GPS), přehrávač multimédií, herní přenosnou konzoli až po čtečku elektronických knih.

Operační systém Android umožňuje používat tisíce užitečných aplikací a vychytávek. Tyto aplikace jsou ke stažení na Google Marketu (Goodle Play) zcela zdarma.

Za kolik lze tento mobilní telefon pořídit? Za necelých 5500 Kč! Za tuto cenu si nekupujete pouze produkt, ale máte k tomu také 2 letou záruku, rychlý záruční a pozáruční servis přímo v České republice.

Vzhledem k výkonu, funkcím a vybavením, patří S820 dual sim Android telefon k tomu nejzajímavějšímu co mezi dual sim telefony pořídit. Ostudu neudělá ani uživatelům, kteří 2 sim karty neuvyužijí. V našich končinách jsme zvyklí platit za podobně výkonné telefony o hodně vyšší sumy.

Fotografie pořízená telefonem S820 při 8 MPx

Zakoupit dual sim Android S820 lze v tomto e-shopu.

Komentáře nejsou povoleny.