JiaYu S3 bude mít Android 6.0

Dnes přinášíme velice příznivou zprávu pro všechny majitele dual sim telefonu JiaYu S3. Tento stále oblíbený telefon se dočká v nejbližších týdnech aktualizace v podobě posledního Androidu 6.0 Marshmallow.

Původně bylo JiaYu S3 s Androidem 4.4.4 a během roku 2015 bylo možné upgradovat na Android 5.1. Jednalo se o aktualizace oficiální, tudíž od výrobce. Chystaná verze Androidu 6.0 je neoficiální, ale to nic nemění na tom, že se nemáme na co těšit. Na vývoji se podílí německá pobočka JiaYu a také český e-shop www.here-shop.cz.

V současné době je k dispozici Alfa verze Androidu 6.0 pro JiaYu S3. Telefon je s tímto firmwarem plně funkční, ale vykazuje tyto chyby:

  • Nedetekování zadního fotoaparátu
  • Nefunkční NFC (platí pro verzi Advanced s 3 GB RAM)
  • Nezobrazuje se ID operátora
  • Nelze používat externí paměťovou kartu

Dle slov Here-Shopu se už nyní pracuje na opravách výše uvedeného, aby se použitelná verze dala nabídnout jejich zákazníkům (zdarma) a také pro ostatní majitele JiaYu S3.

Nutno zmínit, že ve vývoji je tento firmware zatím pro verzi s procesorem MTK6752. JiaYu uvolnil na přelomu roku 2015 / 2016 také model S3+, který je osazen procesorem MTK6753. Pro tuto verzi bude Android 6.0 dostupný později.