Blackview BV6000: konečně bezchybný Android 7

Výrobce Blackview již těsně před Vánoci 2016 uvolnil pro zhruba 3000 „šťastlivců“ Android 7. Proč ty uvozovky? V té době platilo, že novější Android neznamená lepší.

Každou verzi firmware (Androidu), kterou výrobce pro BV6000 uvolní, tak Here-Shop.cz testuje a pokud běhá, jak má, tak použije při aktualizaci firmware telefonu před dodáním zákazníkovi. Proč se tím zabývá, když výrobce pro Blackview BV6000 má k dispozici automatické aktualizace přes WiFi? Je to z důvodu, že ne všechny telefony se přes automatickou aktualizaci v pořádku aktualizují. Je to dánou chybou serveru, odkud se automatické aktualizace stahují. Tím, že do telefonu nainstalujeme výrobcovo nejodladěnější verzi, ve které provádíme ještě několik úprav, tak alespoň na nějaký čas zajistíme, že v BV6000 je aktuální, ale zároveň také nejlépe fungují verze firmwaru.

Jak bylo uvedeno v úvodu, Blackview pro BV600 uvolnil Android 7 na konci roku 2016. Ukázalo se, že zcela zbytečně, respektive předčasně. Aktualizace obsahovala spousty zásadních chyb. Doporučovalo se zůstat na Androidu 6 a na sedmičku přejít později. Po více jak 6 měsících vřele doporučujeme si Android 7 do Blackview BV6000 nainstalovat.

Android 7 přináší

  1. ještě rychlejší nabíjení
  2. lepší správu paměti
  3. delší výdrž baterie
  4. lepší reakci satelitní navigace

Pokud vám aktualizaci telefon nenabízí, je možné se obrátit na Here-Shop.cz (kontakt) a aktualizaci provede po domluvě na počkání na své provozonvě v Plzni. Mimo to poslední verzi Androidu 7 upravili, a to na základě zkušeností s tímto mobilním telefonem.

  1. Snížení citlivosti zadního reproduktoru (často se v minulosti stávalo, že zadní reproduktor začal chrastit). Od výroby má firmware nastavenou vysokou hlasitost zadního reproduktoru. Nejedná se fyzickou úpravu (že bychom se měli v každém telefonu šťourat), ale o softwarové nastavení. Celková hlasitost se nijak moc nezměnila, ovšem snížili jsme poruchovost zadního reproduktoru (z našich statistik) o více jak 90 %.
  2. Android nainstalovaný v telefonu neobsahuje nevyužívané aplikace od výrobce. Cílem je dodat Blackview BV6000 pouze se základními aplikacemi a je jenom na samotném uživateli, jak si telefon přizpůsobí.

I přesto, že se Blackview BV6000 vyrábí více jak rok, tak má stále co nabídnout mezi outdoorovými telefony. Jedná se o telefon s nejlepším poměrem cena / výkon v odolných telefonech.

Blackview BV6000 aktuálně lze zakoupit již od necelých 5 400 Kč vč. DPH.