Ulefone Power 3 recenze

Ulefone si na trhu s mobilními telefony vybudoval své místo, a to hlavně díky řadě Power, pro kterou je charakteristická vysoká výdrž baterie a solidní hardwarové parametry. Dnes vám přinášíme recenzi již 3. generace tohoto telefonu.

Název „Power“ evokuje sílu, energii. U první řady Ulefone Power byl jeho název vystižen, na svou dobu, nadstandardní baterií o kapacitě přes 6 000 mAh. O rok později přišla 2. generace, která přinesla řadu vylepšení a náprav, ale výkonem stále spadala do průměru. U 3. generace Ulefone Power (3) výrobce vyslyšel své příznivce a platí zde, že „Power“ neznamená jen výkonnou baterii (konkrétně 6 080 mAh), ale mimo to chce názvem ukázat také na výkon a kvalitu telefonu. Podařilo se Ulefonu toho u Power 3 dosáhnout?

ulefone power srovnání

Nutno podotknout, že v době psaní této recenze ještě nebyl zahájen oficiální prodej Ulefonu Power 3. Telefon nám zapůjčil www.here-shop.cz, který telefony Ulefone distribuuje pro ČR. Dle slov e-shopu se jedná o finální verzi produktu, která půjde na konci druhé třetiny měsíce února do prodeje v tuzemsku.

Ulefone Power 3 specifikace

Detailní specifikaci jsme vám uvedli v tomto článku: Ulefone Power 3 specifikace

Ulefone Power 3 konstrukce

ulefone_power_3_ menu_v_ruce

Telefon je zhotoven kompletně z kovu a jako celek vypadá opravdu fantasticky. Jeho hmotnost činí rovných 210 gramů (baterie má na hmotnosti nemalý podíl). Tloušťka 9,9 mm je ucházející. V porovnání  s Ulefone Power 2, co se velikosti týká v číselných hodnotách, tak jsou to telefony téměř totožné, ale Ulefone Power 3 nepůsobí tlustě jako jeho předchůdce. Výrobce toho dosáhl díky lepší ergonomii. Power 3 lépe padne do ruky než Power 2. Jinými slovy, málokdo by řekl, že je telefon vybaven 6080 mah baterií.

Přední straně displeje nechybí fotoaparát. Ten je rovnou duální (5 a 13 MPx) a kromě kvalitních selfie umí také odemykat telefon pomocí detekce obličeje (tzv. Face ID). Dále standardně je tu světelný / proximity sensor a samozřejmě přední reproduktor.

ulefone_power_3-30

Záda telefonu zdobí rovněž duální fotoaparát (5 a 21 MPx), duální blesk a čtečka otisku prstů. Než se mi telefon dostal do rukou, obával jsem se, že umístěním čtečky pod fotoaparátem si budu prstem „matlat“ po čočce fotoaparátu, ale prst mně krásně vychází na místo, kde je čtečka umístěna.

ulefone_power_3-26

Na pravém boku jsou 3 důležitá tlačítka 🙂 To nejníže umístěné je zap./vyp. Tlačítko a nad ním je dvojité tlačítko pro regulaci jasu.

ulefone_power_3-25

Levá strana je obsazena pouze šuplíkem pro SIM karty (ve velikosti nano) anebo SIM kartu + micro SD kartu (až do velikosti 256 GB).

ulefone power 3 spodní strana

Na spodní části najdete USB-C (nezáleží v jakém směru USB kabel zasunete do telefonu) konektor a také dvojice reproduktorů.

Kdo by hledal na Ulefone Power 3 3,5 mm jack konektor na sluchátka, tak jej nenajde. Pokud sluchátka, tak jedině bezdrátová anebo využít spodní USB-C konektor + redukci, kterou Ulefone do balení umístil. No, nevím, jestli tohle výrobce zbytečně nezkomplikoval.

Ulefone Power 3 displej

ulefone power 3 displejeRozměry přední strany Ulefonu Power 3 by měly odpovídat osazení displeje o úhlopříčce 5,5 palce. Zde Ulefone udělal krok dopředu a použil nový formát displeje (18:9), díky kterému je možné využít rovných 6 palců, aniž by došlo ke zvětšení rozměrů telefonu. Předek přístroje je tak z 90 % využit displejem.

Možná jste si toho také všimli, že na promo fotografiích Ulefone použil upravené fotografie, aby ztenčil rámeček kolem displeje, ve skutečnosti je rámeček na bocích o něco silnější (viz fotografie). Dle mého se ale nejedná o nic zásadního a telefon jako celek vypadá skvěle.

ulefone_power_3_v_ruce  ulefone_power_3_start

Displej Ulefonu Power 3 není vůbec špatný, ba naopak. Kvalitu podtrhuje rozlišení 2160 x 1080 px, ostré a jasné barvy, 442 PPI. Tyto parametry zajistí jasný obraz i za jasného letního dne. Zde konkurenci Ulefone Power 3 jasně válcuje (například i Xiaomi Redmi 5 Plus).

Horní část displeje využívá krytí Gorilla Glass 4.

Ulefone Power 3 audio

O reprodukci zvuku se stará dvojice reproduktorů umístěných na spodní straně. Uchem náročnějšího uživatele bych kvalitu zvuku zařadil mezi lepší průměr. Power 3 má slušné středy a výšky. Basy by mohly být lepší, zejména při maximální úrovni hlasitosti.

Ulefone Power 3 baterie

Nebyl by to model Power bez pořádné baterie. I ve 3. generaci je použita baterie s kapacitou nad 6 000 mAh, konkrténě 6 080 mAh.

ulefone power 3 baterie

Výdrž na jedno nabití je perfektní. Při poměrně vysoké zátěži spočívající 3 hodiny hovorů za den, non-stop zapnutá data, 1h satelitní navigace vydrží telefon bez obav 3 dny. Věřím, že u některých uživatelů se bez problémů dostane výdrž i na jeden celý týden.

ulefone power 3 rychlonabíjení

Vysokokapacitní baterii je nutné rychle nabíjet. Power 3 dostal v tomto směru rovněž vylepšení. Rychlonabíječka je v nabíjení ještě rychlejší 🙂  Štítková hodnota nabíjecího adaptéru jsou 3 A! Baterii do plna nabijete za 2 hodiny. Rychlonabíjení má své výhody také v tom, že u Ulefonu Power 3 stačí být na nabíječce 30 minut a vystačí vám bez problémů na 1 den použití.

Zahřívání telefonu na zadní straně při nabíjení baterie není i přes výkonnější parametry adaptéru  vyšší v porovnání s Ulefone Power.

Výdrž telefonu na jedno nabití je dána také hospodařením procesoru telefonu. Power 3 je osazen procesorem Helio P23 (MTK6763). Ten se vyznačuje nejenom špičkovým výkonem, ale také velkou úsporou na spotřebě energie.

V porovnání s Ulefone Power 2 je na tom s výdrží baterie Ulefone Power 3 o 12 – 15 hodin lépe (při stejné výše uvedené zátěži).

Ulefone Power 3 výkon

Power 3 není žádné ořezávátko a kromě výkonného procesoru (Helio P23) dostal do vínku také 6 GB operační paměti RAM a 64 GB vnitřního úložiště. K dispozici je také 3D akcelerátor Mali G71 MP2 (700 MHz).

ulefone power 3 výkon

Dostatek RAM paměti zajišťuje bezproblémový chod jakékoliv aplikace a svižný multitasking.

Tyto parametry + vysokokapacitní baterie věřím, že nadchne nejednoho hráče náročných her.

Ulefone Power 3 fotoaparát

Telefon je vybaven rovnou 4 (!) čočkami, 2 vzadu a 2 vepředu. Počet čoček však nedělá kvalitu snímků, ale v porovnání s předchozí generací telefonu jde o značný posun dopředu a i díky kvalitě čoček fotoaparátu můžeme Ulefone Power 3 přesunout do prémiové třídy.

ulefone_power_3_fotoaparat ulefone_power_3_fotoaparat_2

Nutno podotknout, že kvalita fotografií se výrazně zvýšila po aktualizaci firmwaru telefonu (i když v době psaní renceze je stále na Androidu 7.1), ale i tak budu rád za dotažení ovladačů k zadnímu fotoaparátu (viz níže 1x zoom). Před aktualizací byly některé snímky neostré a mdlé. Po aktualizaci se dostalo opravy.

Asi tou nejdůležitější částí pro focení je zadní čočka s rozlišením 16 MPx (interpolovaná na 21 MPx). Ta v režimu 1x zoom u pohybujících se objektů (pobíhající pes) vytváří méně ostré fotografie. Zatím co, když přepneme na režim 2x zoom, pobíhající pes je lépe zaostřen. Focení nepohybujících se předmětů je bez výhrad.

HDR funguje obstojně. Tmavá místa na fotografiích jsou dostatečně zesvětlena.

Při použití obou fotoaparátů na zadní straně v režimu blur (rozmazané okolí kolem foceného objektu) má výsledná fotografie horší kvalitu, než když je použita pouze jedna čočka na vytvoření stejného snímku. Doposud jsem se nesetkal s telefonem, kde duální fotoaparáty přispívají ke zvýšení kvality fotografií. Focení v režimu s oběma čočkami neberu tedy za podstatnou.

Zadní dvojitá LED dioda (blesk) osvítí předměty do vzdálenosti max. 60 cm.

Vytovřené fotografie Ulefone Power 3 najdete na konci renceze

Ulefone Power 3 konektivita

Přístroj je vybaven dnes již standardními funkcemi.

WiFi: podporuje 2,4 GHz a také 5 GHz pásmo. Signál WiFi na telefonu je bez výtek.

Bluetooth: podporuje nejnovější formát Bluetooth 4.1

Satelitní navigace: Ulefone Power 3 podporuje GPS i Glonass. Navigace má pomalejší start, ale poté je její funkce naprosto v pořádku. Je přesná a netrpí nedostatky jako uskakování anebo výpadky. (telefon byl zapůjčen z Here-Shop.cz, kteří pro kusy prodané pod jejich záštitou mají připravenou nápravu v podobě rychlejšího startu navigace)

4G LTE: telefon podporuje všechna pásma, tedy 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz. Příjem signálu je zcela bez komplikací.

Telefon je vybaven také chipsety pro VoLTE a ViLTE.

Ulefone Power 3 software

Ulefone Power 3 měl v době testová ještě Android 7.1. Do prodeje však již půjde s Androidem 8.0 Oreo, který přinese řadu vylepšení jako je výše zmíněný fotoaparát.

Osobně jsem si u nových Androidů (7.1 a výše) oblíbil funkci 3D Touch známou také jako Quick Shortcuts (rychlí zástupci). Pokud dlouze podržíte prst na ikoně aplikace, zobrazí se rozšířené funkce. Například aplikace Gmail má k dispozici v Quick Shorcuts rovnou odkaz na vytvoření nové e-mailové zprávy. Tato funkce samozřejmě Ulefonu Power 3 nechybí.

Operační systém Android je v telefonu tzv. čistý, bez nějaké nadstavby a zbytečných aplikací nebo doplňků. Rozhodně dávám pale nahoru!

Android je v českém jazyce a lokalizace je standardní. Není se tedy třeba obávat nějakých nepopsaných funkcí v menu telefonu.

Ulefone Power 3 má k dispozici automatické aktualizace Androidu.

Ulefone Power 3 verdikt

3. generace modelu Power zaznamenala vylepšení na mnoha místech a řada Ulefone Power se přesunula do prémiové třídy.

V prémiové třídě bude vyčnívat nad konkurencí právě onou vysokou kapacitou baterie a také finální cenou, která by měla v ČR s 2 letou zárukou a plnou servisní podporou startovat lehce pod 7 000 Kč.

Po aktualizaci, kterou Ulefone Power 3 obdržel, se značně zlepšila kvalita fotografií. Tím Ulefone dokázal u Poweru 3 smazat největší  slabinu.

Kde koupit Ulefone Power 3

Jak již bylo uvedeno, v tuzemsku ho bude možné zakoupit nejčastěji v internetových obchodech. Ulefone Power 3 nám pro tuto recenzi byl zapůjčen z internetového obchodu Here-Shop.cz, který má také svou provozovnu, kde je možné si telefon před koupí vyzkoušet. Tento e-shop také nabízí plné servisní zázemí pro značku Ulefone a na telefony poskytuje plnou 2 letou záruku. To vše díky přímé spolupráci s výrobcem.

Ve spolupráci s Here-Shop.cz vám nabízíme koupi Ulefone Power 3 s použitím slevového kupónu.

Kód kupónu: POWER3

Po jeho aplikování získáte 5% slevu na nákup Ulefone Power 3

Koupit Ulefone Power 3

Jak fotí Ulefone Power 3

ulefone_power_3-6

ulefone_power_3-7 ulefone_power_3-8 ulefone_power_3-8_zoom ulefone_power_3-9 ulefone_power_3-10 ulefone_power_3-11 ulefone_power_3-11_2 ulefone_power_3-12 ulefone_power_3-13 ulefone_power_3-14